Ciekawostki

Najdroższym słowem kluczowym w systemie reklam Google AdWords jest „insurance” (ubezpieczenie). Za każde kliknięcie, reklamodawca musi zapłacić niemal 55 dolarów.

12

Fraza wpisana w Google przebywa średnio drogę 2500 km do centrum danych firmy i z powrotem by dostarczyć użytkownikowi wyniki wyszukiwania.

6

Nigdy nie obejrzysz całego YouTube’a

W przeciągu każdej minuty, w serwisie YouTube pojawia się około stu godzin nowego materiału wideo. Oznacza to, że na obejrzenie wszystkich filmów umieszczonych na stronie jednego tylko dnia, trzeba by było przeznaczyć ponad szesnaście lat.

youtube-123rf

Internet ponad chmurami

Podczas wspinaczki na Mount Everest, można korzystać z szybkiego internetu w standardzie LTE. Co więcej, sieć działa nawet nawet na szczycie najwyższej góry świata!

mount-everest-wiki-commons

Klucze do internetu

Brzmi to wręcz nieprawdopodobnie: siedem starannie wybranych osób z całego świata posiada tak zwane „klucze do internetu” – elektroniczne karty zawierające część szyfru, który pozwala dosłownie zrestartować internet. W przypadku globalnego ataku hakerskiego, strażnicy zostaną wezwani do bazy wojskowej znajdującej się na terenie Stanów Zjednoczonych. Gdy aktywują tam swoje klucze, sieć zostanie wyłączona.

klucz-the-times

1 Comment on Ciekawostki

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*